Ozonla Dezenfeksiyon

Ozon Temizliği

Ozon Temizliği

Ozon temizliği, diğer temizliklerden farklı olarak havada uçuşan mikropların da temizlenmesini sağladığı için derinlemesine bir hijyen ortamı sunulmasına yardımcı olmaktadır. Ozon, aynı zamanda mikropların parçalanmasına yardımcı olduğu için geçici değil kalıcı bir temizlik yapılmasını sağlamaktadır. Ozon temizliğinin ev, araç içi ya da iş yeri geri birbirinden farklı mekanlarda uygulanması mümkün olmaktadır. Kullanılan cihazlar yardımıyla ortamdaki virüsler ve bakteriler temizlenirken aynı zamanda daha ferah bir kokunun hissedilmesi sağlanmaktadır. Ozon temizliğinin herhangi bir kimyasal içermemesi nedeniyle gıdaların temizlenmesinde de kullanılmaktadır. Bu yönü sayesinde ortamda da kimyasal bir etki bırakmaması nedeniyle tercih edilebilmektedir.

Ozon Temizliği ile Kötü Kokulara Veda Edin!
 

Ozon temizliği uygulamaları yapılırken yalnızca görünen kirler değil beraberinde görünmeyen kirlerin de giderilmesi sağlanmaktadır. Araç içerisinde sıvı ya da katı gıdaları dökülmesi nedeniyle geçmeyen kokuların ozon temizliği yardımıyla giderilmesi mümkün olmaktadır. Ozonla temizlik yapılırken, mekan için planlanan temizlik araç içerisinde ya da ev içerisinde farklılık göstermektedir. Fakat her mekan için uygulanan gaz içerisinde kimyasal ürün katkıları bulunmamaktadır. Kötü koku giderme amacıyla tercih edilen ozon temizliği aynı zamanda evcil hayvanı olan müşterilerimiz için de tercih edilmektedir. Hayvanların temizlikleri iyi yapılmasına rağmen, mevsimsel olarak tüy dökme zamanları sonrasında oluşan kötü kokunun giderilmesi için ozon temizliği önerilmektedir. Ozon ile yapılan temizlik sayesinde kötü kokunun giderilmesi, havadaki kötü mikroorganizmaların alınıp yerine ozon içeriklerinin verilmesi ile yapılmaktadır. Bu ayrışmanın yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmış cihazlar kullanılmaktadır.

ozonla koku giderme

Ozon Temizliği ile Gelen Avantajlar
 

Ozon gazının havada var olan bir gaz olduğu bilinmektedir. Fakat ortamdaki hijyenin sağlanamaması halinde bu ozon gazı oranı düşmekte ve havanın kalitesi de beraberinde bozulmaktadır. Ozon temizliği ile yeniden dengelenen bu oran ile sağlanan avantajlar şunlardır: Özellikle yeni yetişmekte olan çocukların gelişimlerini destekleyici bir hava kalitesi sunulmaktadır. Nefes ve solunum anlamında kronik hastalığı olan kişilerin daha kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olan bir temizlik anlayışıdır. Ortamda görünmeyen virüs ve bakteri oluşumlarının yok edilmesine ve beraberinde yeni bakteri oluşumlarının da önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ozon temizleme cihazı yardımıyla ortamda görünmeyen nedenlerle oluşan kötü kokular giderildiği için hijyenik ortamla beraber ferah bir ortam da oluşturulmaktadır. Ozon temizliği dışında yapılan temizliklerde kimyasal içerikler bulunduğu için pek çok müşterimizin astım şikayetleri bulunurken ozon temizliği kapsamında kimyasal bir içerik bulunmaması nedeniyle tercih edildiği bilinmektedir. Ozon temizliği ortamda bulunan nem dengesini düzenlediği için, rutubet ve nem kaynaklı oluşan kronik yorgunlukların yerini daha zinde bir yaşam biçimi almaktadır. Genel olarak ozon temizliği yapılması halinde mekandaki kirlenme süresi gecikmektedir. Daha sık temizlik yapmak yerine ozon temizliği ile daha uzun aralıklarla daha etkili temizlikler yapılabilmektedir.

Ozon Dezenfeksiyonunda Etkili Yöntemler
 

Ozon dezenfeksiyonunda en etkili yöntem, ozon gazı makinesi ile havada bulunan oksijenin ayrıştırılarak ozon oranını arttırmak olarak bilinmektedir. Ozon oranının havada fazla olması, her ozon maddesi ile havada bulunan bakteri ve mikropların yok edilmesini sağlamaktadır. Ozon ile temizlik yapılmasını sağlayan bu cihazlar aynı zamanda havadaki kötü kokuların da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Görünmeyen ve kötü kokuya neden olan mikropların yok edilmesi sayesinde ferah bir kokuya ulaşılmaktadır. Hijyen ve bakım işlemleri hemen her mekanda yapılabilmektedir. Araç içerisinde ya da evlerde yapılan işlemlerde aynı yöntemler sayesinde havadaki ozon oranı ile birlikte derinlemesine temizlik sağlanmaktadır. Havuzlarda kullanılan ozon cihazları ise jeneratör şeklinde hazırlanmakta olup havuz içerisindeki hijyen ortamlarının kalıcı olarak sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde kalıcı temiz havuzlara ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra su arıtma sistemleri içerisinde de ozon dezenfeksiyon yöntemleri kullanılabilmektedir. Su içerisinde bulunan zararlı bakteriler, ozon gazına tutunup yok olmakta ve hijyenik bir içme suyuna kavuşmak mümkün olmaktadır. Tıbbı alanda da ozon cihazlarının kullanıldığı bilinmektedir. Tıbbi kuruluşların temizlenmesinde en etkili hijyen yöntemi olmasının yanı sıra pek çok tedavide de yöntem olarak kullanılmaktadır. Örneğin cilt bakımı ve cilt temizliği en çok tercih edilen ozon yöntemleri arasında yer almaktadır.

ozonla koku giderme

Ozon Temizliği ile Araç Kalitenizi Arttırın
 

Ozon temizliği derinlemesine bir temizlik olarak bilindiği için özellikle araçlarının eskidiğini ve yıprandığını düşünenler için oldukça yenileyici bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Araç koltuklarında oluşan derin lekelerin oluşturduğu kokuların da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ozon ile araç temizliği yapılırken, ulaşılmayan noktalardaki bakteri ve virüslerin de giderilmesi sağlanmaktadır. Örneğin klimaların ızgara aralarında ya da koltuk diplerinde oluşan lekeler ve kirler, ozon temizlik makinesi ile uzun süreli temizlik fırsatı sunmaktadır. Araçlarında ikinci el satış işlemleri yapmakta olan müşterilerimiz için satış işlemleri öncesinde yapılan ozon temizliği, alıcıların araç değerlendirmelerinin daha olumlu olmasını sağlamaktadır. Çünkü araç içerisinde yeni alınan hijyenik kokuya ulaşılabilmektedir. Araçlarda kullanılan plastik malzemelerin ya da monte edilmiş parçaların arasında uzun süreli olarak bakteri birikimi oluşabilmektedir. Bu bakterilerin temizlenmesine yönelik ozon gazı cihazları kullanılabilmektedir. Ozon temizliğinin araç içerisinde genel olarak yapılması, genel temizliği de sağlamaktadır. Rutin araç içi bakımları içerisinde ozon temizliğinin tercih edilmesi halinde, yapılan temizlikler daha derinlemesine ve kalıcı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Buzdolabınızı Bakterilerinizden Ozon ile Kurtarın
 

Buzdolabı içerisinde oluşan bakteriler nedeniyle yiyeceklerin kalitesi düşmekte ve pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Fakat ozon ile yapılan buzdolabı temizliği sayesinde gözle görülmeyen ve kimyasallar ile giderilmeyen bakterilerin de yok olması sağlanmaktadır. Buzdolabı içerisinde özellikle raf köşelerinde ulaşılamayan noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların içerisine yerleşen bakterilerin giderilmesi farklı temizlik Buzdolabı içerisinde oluşan bakteriler nedeniyle yiyeceklerin kalitesi düşmekte ve pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Fakat ozon ile yapılan buzdolabı temizliği sayesinde gözle görülmeyen ve kimyasallar ile giderilmeyen bakterilerin de yok olması sağlanmaktadır. Buzdolabı içerisinde özellikle raf köşelerinde ulaşılamayan noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların içerisine yerleşen bakterilerin giderilmesi farklı temizlik yöntemleri ile sağlanamamaktadır. Fakat ozon gazının bakteri yok edici etkisi sayesinde derinlemesine temizlik yapılabilmektedir. Buzdolabı temizliğinin yanı sıra, oluşan kötü kokuların da kalıcı olarak giderilmesi ozon temizliği ile mümkün olmaktadır. Kaynağı bulunamayan kokular, ozon gazının koku giderme etkisi ile etkili bir biçimde yok edilmektedir.


ozonla koku giderme

Ozon Cihazlarının Etkili Olduğu Kullanım Alanları
 

Ozon içerikli cihazlar sosyal yaşam içerisinde çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu cihazların kullanım şekline göre ya da boyutuna göre farklılaşmasına rağmen teknik bakımdan aynı şekilde çalışmaktadır. Ozon cihazları, jeneratör ya da temizlik cihazı gibi farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Bu cihazların kalıcı olarak kullanılması gibi aynı zamanda geçici temizlik işlemleri için de kullanıldığı bilinmektedir. Ozonun sosyal hayat içerisinden temizlikten tedaviye pek çok farklı alanda kullanıldığı bilinmektedir. Tıp sektörü içerisinde de tedavi biçimleri arasında ozon ile yapılan cilt temizliği yer almaktadır. Ozon sistemleri içerisindeki temel mantık havada bulunan oksijen oranındaki ozonun arttırılması olarak bilinmektedir. Havada yer alan gazın içerisinde oksijen ve ozon oranlarının en etkili hale getirilmesi için cihazların planlaması yapılmaktadır.

 

Ozon Temizliği Resimlerimiz;

 

BizeYazın

Web Tasarım

Web Tasarım