Ozonla Dezenfeksiyon

Küf Giderme

Küf Giderme

Küf giderme hizmetleri, temizlik ve dezenfekte işlemlerinin başında gelmektedir. Bu işlemler, ev içerisinde rutubet ya da nem nedeniyle belirli bölgelerde oluşan küf durumunun ve küf kokusunun giderilmesini kapsar. Küf koku, solunumun zorlaşmasına ve beraberinde bazı sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle kısa süre küflü bölgenin temizlenmesi ve salının kokunun da giderilmesi gerekmektedir. Küf giderme hizmetlerinde aynı zamanda yeniden küf oluşmasının de engellenmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle küflü duvarların yanı sıra küflü eşyaların da temizlenmesi tercih edilen hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Küf kokusu giderme hizmetlerimiz özellikle yeni yetişmekte olan çocukların akciğer gelişimlerinin olumsuz etkilenmesini önlemek ve bununla birlikte yaşlı olan müşterilerimizin de yaşam kalitelerinin arttırılması amacıyla önemli olmaktadır.

Dezenfekten Cihazlarıyla Küf Kokularından Kurtulma
 

Küf kokularından kurtulmak için dezenfekten cihazlarının kullanılması, ortamda kalıcı bir temizliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Su ve sabun ile yapılmakta olan hiçbir temizlik küf kokusunun ve küf lekelerinin giderilmesi için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle küf giderme için özel dezenfektan işlemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Dezenfekten cihazları içerisinde birden fazla teknik kullanılarak küf giderme işlemleri yapılabilmektedir. Buharlı ya da püskürtmeli cihazların tercih edilmesi halinde farklı sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Dezenfekte işlemlerinde özellikle küflenme olan bölgeye temizleme yapılabildiği gibi aynı zamanda genel dezenfekte işlemlerinin yapılmasıyla da küf kokusunun kendiliğinden geçmesi mümkün olmaktadır. Küf lekesinin çıkmasına rağmen, küf nedeniyle oluşan kötü kokuların giderilmesi kolay bir şekilde sağlanamamaktadır. Küf kokusunun giderilmesi için dezenfekte cihazı içerisinden salınan havaya küf bakterilerinin yapışması ve tamamen yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem sayesinde kötü koku giderme hizmetlerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

küf kokusu giderme

Mutfaktaki Kötü Kokularınızla Baş Etme Yolları
 

Mutfak içerisinde rutubet, nem ve daha farklı nedenlere bağlı olarak kalıcı kötü kokular oluşabilmektedir. Bu kötü kokuların giderilmesi, parfümeri sektöründen alınan güzel kokularla tamamen giderilmemekte, ancak bastırılmaktadır. Fakat kalıcı bir biçimde mutfakta koku giderme hizmetlerimiz şu şekilde verilmektedir: Öncelikle mutfak içerisinde yapılacak olan temizlik işleminde hangi amaçla temizlik yapılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Küf, nem ya da yemek kokusu gibi kokuların her birinde farklı dezenfekte işlemi uygulanabilmektedir. Eğer koku mutfaktan değil farklı alanlardan kaynaklanıyor ise o bölgelerin de dezenfekte edilmesi gerekli görülmektedir. Dezenfekte işlemlerini yapılması için uzman personellerimiz ve en uygun dezenfekte cihazlarının yardımıyla ortalama 40 dakika içerisinde detaylı bir temizlik yapılabilmektedir. Temizlik işlemleri sonrasında ekiplerimizin değerlendirmeleri ile rutubet oluşumunun önlenmesi için ne kadar aralıklarla temizlik yapılmasına yönelik öneri sunulmaktadır. Evdeki rutubet nedeniyle mutfak içerisinde yayılan kokular için ise evin genelinde bir temizlik yapılması gerekli görülebilmektedir. Bu nedenle ekiplerimiz tarafından öncelikle kokunun kaynağı belirlenmekte ve bu doğrultuda bir dezenfekte sürecine girilmektedir.

Tavandaki Rutubet Lekelerine Veda Edin
 

Ev içerisinde nem dengesinin sağlanamaması nedeniyle özellikle köşelerde ve tavan bölgelerinde yeşil küf lekeleri oluşmaktadır. Bu küf lekelerinin giderilmesi için badana ya da leke giderici gibi yöntemlerin kullanılması yeterli olmamaktadır. Badana yapılan duvarlarda küf olması halinde duvarda yeniden oluşmaya başlamaktadır. Tavandaki rutubet lekelerinin giderilmesi ve uzun süre hijyen ortamının sağlanabilmesi için dezenfekten hizmetlerimiz sunulmaktadır. Bu hizmetlerimiz kapsamında lekelenmelerin giderilmesi gibi beraberinde kötü kokuların da giderilmesi sağlanmaktadır. Küflerin giderilmesinin yanı sıra, nem dengesinin sağlanmadığı evlerde küf önleyici olarak da dezenfektan hizmetleri vermekteyiz. Bu sayede lekeler oluşmadan önce evlerin nem ortamları düzenlenmekte ve daha konforlu bir hava alanı oluşturulmaktadır. Ev içerisinde oluşan küflerin tavanda görülmesinin ardından evin farklı bölümlerine ya da eşyaların üzerine de yerleşmektedir. Bu nedenle oluşan küflerin ya da rutubetin kısa sürede giderilmesi ve daha sağlıklı bir ortamın oluşturulması gerekmektedir. Rutubet nedeniyle oluşan lekelerin aynı zamanda ev içerisinde temiz bir ortamın da oluşmasını engellediği bilinmektedir. Bu nedenle genel temizlik süreçlerinde rutubet giderici hizmetlerimiz de sunulmaktadır.

küf lekeleri

Evinizde Sağlıklı Bir Havaya Dezenfektan İşlemleri ile Kavuşun
 

Ev içerisinde hava sirkülasyonu sağlamak oldukça zordur. Düzenli havalandırmanın yapılmaması ve doğru temizlik yöntemlerinin kullanılamaması durumunda ev içerisinde rutubet oluşabilmektedir. Rutubet ortamının giderilmesi için de genel temizlik işlemleri yeterli olmamaktadır. Rutubet giderme işlemleri için dezenfekten hizmetlerimiz dâhilinde özel cihazlar kullanılmaktadır. Cihazlar içerisinde havanın dönüştürülmesi ve hijyenik bir biçimde yeniden salınması sayesinde hava sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Ev içerisinde sağlanan sağlıklı hava, yaşam kalitenizi doğrudan yükseltmektedir. Sağlıklı nefes alınmadığı durumlarda kronik yorgunluk hali oluşmaktadır. Uykudan uyanmada zorluk, sürekli yorgunluk hali nedeniyle yaşam kalitesinde düşüş meydana gelmektedir. Temizlik işlemlerimiz içerisinde rutubet koku giderici hizmetleri sayesinde ev içerisinde temiz ve sağlıklı bir havaya ulaşılmaktadır. Bu sayede daha kaliteli bir yaşam sürmek mümkün olmaktadır. Ev içerisinde oluşan küften ziyade oluşan farklı koku giderme için de dezenfekte işlemleri gerekli olmaktadır. Çoğunlukla nedeni belli olmayan kokuların oluşması halinde su ve sabunla yapılan temizliğin koku giderici bir etkisi olmamaktadır. Bunun yerine en etkili cihazlarımız ile detaylı bir biçimde temizlik yapılması gerekmektedir.

Küf Lekelerini Gideren Dezenfektan Hizmetleri
 

Evin farklı bölümlerinde ve özellikle duvarda küf oluşması nedeniyle dezenfekten hizmetlerine başvurulmaktadır. Bu işlemler içerisinde lekelerin giderilmesi ile birlikte evde ya da iş yerinde oluşan kokuların da aynı hizmet kapsamında giderilmesi mümkün olmaktadır. Küfün giderilmesi, sağlıklı yaşam için gerekli olduğu gibi salgın hastalıkların ya da bulaşıcı hastalıkların risk durumunun azaltılması için de gerekli olmaktadır. Rutubetli hava, hijyenik bir ortamın oluşmasını engellediği için farklı hastalıklara da davetiye çıkarabilmektedir. Küf lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap olarak uygulanmakta olan dezenfektan işlemlerimiz dâhilinde koku giderilmekle beraber lekeler de giderilmektedir. Hem duvarda oluşan hem de eşyalarda oluşan lekelenmelerin giderilmesine yardımcı olmakta ve beraberinde yeni lekelerin oluşulması da önlenmektedir.

ozonla koku giderme

Hızlı ve Ekonomik Rutubet Giderme Hizmetleri
 

Ev içerisinde oluşan rutubetlerin ya da nemin giderilmesi için yapılmakta olan dezenfekte işlemleri için özle cihazlar tercih edilmektedir. Bu cihazlar, dolaşımda olan havanın temizlenmesi ve ortama sağlıklı bir hava aktarımının oluşmasına yönelik teknik yapılar sunmaktadır. Rutubet koku giderici hizmeti özel olarak verildiği gibi genel temizlik işlemlerinin sonucu olarak da rutubet kokusunun giderilmesi sağlanabilmektedir. Rutubet oluşumu ev içerisinde farklı noktalara koku yayılmaktadır. Bu kokunun giderilmesi için bazı durumlarda evin geneline, bazı durumlarda ise yalnızca rutubet oluşan bölüme dezenfekte yapılmaktadır. Rutubet nedeniyle lekelerin oluşması da özel bir dezenfekte işlemini gerekli görmektedir. Bu dezenfekte işlemleri dahilinde yeniden küf lekesi oluşmaması için kalıcı bir temizlik anlayışıyla öneriler sunulmaktadır. Ev içerisinde oluşan rutubet ortamının düzenlenmesi için aynı zamanda küflenen eşyaların da temizlenmesi gerekmektedir. Eşyalar üzerindeki küf lekeleri nedeniyle ev içerisine olumsuz bir hava dolaşımı oluşmaktadır. Bu nedenle önce lekelerin giderilmesi, sonrasında da havanın temizlenmesi sağlanmaktadır. Rutubet kokusunun yanı sıra farklı nedenlerle oluşan ev kokusu giderme sağlayıcı olarak de dezenfektan işlemlerimiz yapılmaktadır. Bu sayede genel temizliğin yapılmasına rağmen giderilmeyen kokular da cihazlarımız yardımıyla kalıcı olarak giderilebilmektedir.

 

Küf Giderme Resimlerimiz;

 

BizeYazın

Web Tasarım

Web Tasarım