Ozonla Dezenfeksiyon

Koku Giderme

Koku Giderme

Koku giderme, temizlik süreçlerinde en çok hassasiyet gösterilen konuların başında gelmektedir. Temizlik yapılmasına rağmen istenmeyen kokulardan kurtulmanın mümkün olmadığı temizlik şekilleri bulunmaktadır. Fakat ozon ile yapılan temizlik, görünmeyen bakterilere de savaş açtığı için ortamdaki kötü kokunun yok edilmesini sağlamaktadır. Ozon ile temizlik süreçlerinde temizlik yapılan alandaki hava kalitesi arttırılmaktadır. Oksijen oranı ve ozon oranları dengelenmekte olup havada bulunan ozon miktarına tutunan virüs ve bakteriler yok olmaktadır. Ozon temizliği olarak bilinen bu yöntem derinlemesine temizlik yaptığı gibi aynı zamanda ortamdaki bakteri ve virüslerin de yeniden oluşmasını önleyebilmektedir. Bu nedenle hem hijyen hem de kaliteli solunum açısından tercih edilmektedir. Evde, mutfakta, iş yerinde ya da arabada oluşan kötü kokuların her birinin giderilmesine yardımcı olan ozon temizliği, ortalama kırk dakika içerisinde yapılabilmektedir. Bu nedenle kısa süreli ve etkili bir temizleme yöntemi olarak bilinmektedir.

Evinizdeki Kötü Kokuları Ozon Temizliği ile Yok Edin!
 

Ozonla koku giderme hizmetlerimiz çoğunlukla evin farklı bölümlerinde oluşan nedeni bilinmeyen kokuların giderilmesine yönelik tercih edilmektedir. Çok fazla sigara içilen evlerde kalıcı hale gelen sigara kokusunun giderilmesi için etkili bir çözüm yolu olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra evde oluşan yanık durumlarının ya da yakın bölgelerde oluşan yangın ve is kokularının ev içerisine girmesi ozon dışında farklı bir temizleme yöntemi ile kalıcı olarak giderilmemektedir. Kimyasal temizleyiciler ile yapılan temizliklerden kısa bir süre sonra aynı koku tekrarlamaktadır. Bunun yerine ozon gazına tutunan virüs ve bakterilerin kalıcı olarak yok edilmesi sağlanmaktadır. Mutfak içerisinde yerleşen küf kokusu giderme işleminde de ozon temizliği tercih edilmektedir. Küf kokusu kalıcı bir koku olması nedeniyle ancak ozon temizliği ile giderilmektedir. Buna ek olarak rutubetli evlerde oluşan küflerin de giderilmesine yönelik aynı temizleme yöntemi tercih edilebilmektedir.

pis koku giderme

Kötü Kokuların Kalıcı Olarak Giderilmesi
 

Kötü kokuların kalıcı bir biçimde giderilmesi ozon temizliği ile mümkün olmaktadır. Ozon gazı üzerinde bakteri, virüs ve mantarlar yapışmakta olup, ozonla temasından sonra yok olmaktadır. Bu nedenle yalnızca kötü kokuların baskılanması değil tamamen ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Kimyasal ilaçlar ya da parfümler ile giderilmeye çalışan kötü kokuların en fazla bir saat kadar giderilmesi sağlanırken ozon temizliği ile kötü koku giderme sonrasında bir sonraki işleme kadar ferah havaya kavuşmak mümkün olmaktadır. Kötü kokuların giderilmesine yönelik yapılan ozon temizliği aynı zamanda temizlik yapılan mekanda ulaşılamayan yerlerin de detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Örneğin mutfak içerisinde süt lekelerinden kaynaklanan kokuların ya da dolap altlarında erişilmeyen yerlerden kaynaklanan kötü kokuların giderilmesi sağlanmaktadır. Solunum yolları ile ilgili problem yaşayan müşterilerimizin, kötü koku giderici ozon temizliği sayesinde farklı bir kimyasal müdahalede bulunmadan daha rahat nefes alacakları bir ortama kavuşmaları sağlanmaktadır.

İs Kokularını Gidermek İçin Etkili Ozon Temizliği
 

Ev ya da iş yerlerine yerleşmiş olan kötü kokuların giderilmesi oldukça zorlayıcı bir işlemdir. Ne kadar detaylı bir temizlik yapılırsa yapılsın is kokusunun giderilmesi kalıcı bir şekilde sağlanamamaktadır. Yangın kokusu giderme ya da yangın gibi durumların sonrasında oluşan, kömür yakma sonucu oluşan is kokularını giderme işlemleri için ozon temizliği ile kalıcı bir destek alınması önerilmektedir. Ozon temizliği, mevcut kokunun bastırılmasından ziyade ortadan kaldırılmasını amaçladığı için istenen sonuçlara ulaşmaya yardımcı olmaktadır. İs kokusu evlerde de elektronik cihazların bozulmasından kaynaklı olarak görülebilmektedir. Nedeni farklı olsa da mekan içerisinde oluşan is kokusu giderme için ozon temizliği hizmeti önerilmektedir.

koku giderme yöntemleri

İşyerlerinde Profesyonel Temizlik Anlayışı
 

İş yerleri için yapılan temizlikler çoğunlukla yüzeysel olmaktadır. Bu temizlik işlemlerinde görünen yerlerin temizlenmesi gibi bir yanılgıya düşülmektedir. Halbuki yüzeysel yapılan işlemler, pis koku giderme için yeterli olmamaktadır. İş yerlerinde profesyonel bir temizlik anlayışının sürdürülebilmesi için yapılan temizlikte mikrop ve bakterilerin tamamen ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu nedenle ozon temizliği yöntemleri önerilmektedir. Ozon temizliği sayesinde görünen ve görünmeyen tüm pisliklerin giderilmesi sağlanmaktadır. İş yerlerinde ofislerin pek çok farklı nesne barındırması ve her birinin ayrı ayrı detaylı bir biçimde temizlenmesi mümkün olmadığı için ozon temizlemesi sayesinde havaya salınan ozon gazına virüs ve bakterilerin temas etmesi ile yok edilmesi oldukça etkili bir temizlik yöntemi olarak tercih edilmektedir. Mevcut iş yerinin ya da markalaşmış mekanların bu temizliği yapıyor olması beraberinde etkili bir satış politikası olarak da bilinmektedir. Özellikle hastalıkların gündem olduğu zamanlarda, marka müşterileri ozon temizliği yöntemi ile temizlenmiş mekanlara öncelik vermektedirler. Bu nedenle iş yerleri için farklı avantajları beraberinde getiren bir hizmet olarak bilinmektedir.

Rutubetli Ortamlarda Ozon Temizliği ile Nem Dengesini Sağlayın!
 

Evlerin ya da iş yerlerinin havalandırma problemleri nedeniyle rutubet oluşma problemleri olabilmektedir. Özellikle apartmanların üst katında olan daireler için yaşanan bu problem, ev içerisindeki nem dengesinin doğru bir biçimde sağlanamamasından kaynaklanmaktadır. Evdeki rutubet ortamının neden olduğu küflerin ve yabancı maddelerin giderilmesi için ozon temizliği yöntemi oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bunun yanı sıra rutubet nedeniyle oluşan nemli koku giderme işlemleri de ozon temizliğinin sonuçları olarak alınabilmektedir. Ozon tedavisinin detaylı bir temizlik sunması ile birlikte aynı zamanda önemli ve kalıcı bir koku giderme hizmet olduğu da bilinmektedir. Parfümeri sektöründen farklı olarak kokuların kaynağının yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede temizliğin kalıcı olması gibi ferah kokunun da kalıcı olması sağlanmaktadır. Evde ve iş yerinde nem dengesinin ayarlanması sayesinde nefes alma kolaylıkları da sağlanmış olmaktadır. Astım ve bronşit gibi hastalığı olanların, ozon temizliği sonrasında daha rahat uyudukları ve uyandıkları hizmet sonrasında gelen yorumlar arasındadır. Nemli ortamlar içerisinde kronik yorgunluk hali oluştuğu bilinmektedir. Bu nedenle ozon temizliğinin akabinde müşterilerimizin kendilerini daha dinç hissetmeleri, daha sağlıklı bir solunum ortamına sahip olmalarından kaynaklanan bir avantaj olarak bilinmektedir.

hayvan kokusu giderme

Ozon Temizliği ile Kötü Koku Giderme Teknikleri
 

Ozon temizliği yöntemi aracılığıyla kötü kokunun giderilmesi etkili ve kalıcı bir teknik olması nedeniyle müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hemen her mekanda kullanılabilen tekniğin yalnızca ev ve iş yerleri için değil araba içine yönelik de uygulandığı bilinmektedir. Ozon temizliği uygulaması yapılırken öncelikle hangi bölgede temizleme işlemi yapılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Tercih edilen mekan büyüklüğüne göre uygulama miktarı ve uygulama süresi belirlenmektedir. Bunun akabinde uzmanlarımız eşliğinde kısa sürede temizleme ve kötü koku giderme işlemleri tamamlanabilmektedir. Kötü kokuların giderilmesi için ozon temizliğinde yabancı bir madde kullanılmaz. Doğal olmayan ve olumsuz etkileri bulunan kimyasal kokuların ortama salınması gibi bir işlem uygulanmamasına rağmen ortamdaki kötü kokuya neden olan bakterilerin giderilmesi ile ortamın doğal kokusuna kavuşulmaktadır. Koku giderici olarak da tercih edilen ozon temizliğinde, ozon temizleme cihazı içerisinde oksijen ve ozon oranlarının dengelenmesi sağlanmaktadır. Oksijenin ayrıştırılması yoluyla havaya daha yüksek oranlarda ozon salınmaktadır. Bu sayede havaya salınan ozonlara yapışan bakteriler ya da virüsler öldüğü için aynı kokuların yeniden oluşması engellenmiş olmaktadır.

 

Koku Giderme Resimlerimiz;

 

BizeYazın

Web Tasarım

Web Tasarım